Jak działa sprzęt do ultradźwięków

ultradźwieki sprzęt

Istnieje wiele źródeł dźwięku. Dźwięk jest wrażeniem słuchowym, który rozchodzi się w ośrodku sprężystym. Dźwięki odbierane są przez człowieka w formie muzyki, hałasu, mowy i wielu innych. Różnica pomiędzy dźwiękami, które towarzyszą nam na co dzień a ultradźwiękami występuje różnica w natężeniu.

Dźwięki są przez nas słyszane, ultradźwięki nadawane są na częstotliwości 20 kHz czyli występują poza granicą słyszalności. Ultradźwięki wytwarzają energię, która przenika przez tkanki oraz mięśnie. Powoduje to polaryzację komórek w skutek czego aktywuje się błona komórkowa. Owe działanie wywołuje zmiany zarówno fizyczne jak i chemiczne.

Sprzęt do ultradźwięków – regeneracja skóry

Oddziaływanie ultradźwięków ma zastosowanie na twarz oraz na całe ciało. Osoba poddana zabiegowi odczuwa delikatne szczypanie, które wywołane jest zmianą ciśnienia w tkankach. Sprzęt do ultradźwięków wytwarza w tkankach ciepło co skutkuje rozpadem białek.

Wytwarzane ciepło, które dociera do tkanek: nerwowych, mięśniowych i tłuszczowych działają również rozluźniająco oraz przeciwbólowo. Podczas zabiegu ultradźwiękami dochodzi do zjawiska mikromasażu, który rozkurcza tkankę mięśniową.

Pozytywne działanie ultradźwięków

Jednym z pozytywnym oddziaływań ultradźwięków jest usuwanie cellulitu. Wysokie napięcie, które dociera do tkanek i przyśpiesza Aby wykonać zabieg w miejscu występowania cellulity należy wcześniej użyć przeznaczonych do tego celu żeli bądź parafiny. Jest to warunek konieczny przed kontaktem głowicy ze skórą.

Zabieg ultradźwięków musi być stosowany w sposób regularny. Regularność stosowania zabiegów sprawi, że uzyska się pożądane efekty. Jeden zabieg powinien trwać od 20 do maksymalnie 40 minut. Jest to uzależnione od wielkości powierzchni na której przeprowadzany jest zabieg.

Sprzęt do ultradźwięków – zastosowanie

Ultradźwięki mają naprawdę szerokie zastosowanie. Korzystają z nim przede wszystkim kobiety, gdyż to one dbają o piękną i jędrną skórę. Energia, którą uzyskuje się podczas zabiegu ultradźwięków wykorzystuje się również w celu trwałego usunięcia nadmiernego owłosienia, jednakże zabieg przeprowadza się przy pomocy zwiększonych częstotliwości.

Ultradźwięki powodują niszczenie korzenia włosa, na skutek czego one nigdy nie odrastają. Lepsze ukrwienie skóry, które jest efektem zabiegu sprawia, że klient odczuwa po zabiegu mrowienie. Ultradźwięki mogą być stosowane jedynie u osób dorosłych.

Ponadto nie wolno ich stosować u ludzi cierpiących na nowotwór, chorobę naczyń wieńcowych, zakrzepowe zapalenie żył. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również ciąża, implanty, rozrusznik serca.

Zobacz profesjonalny sprzęt do ultradźwięków: https://medikapoland.pl/pl/135-urzadzenie-basic.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *