Do czego służą roboty AGV

wózek mobilny

Trudne warunki środowiskowe i stale wzrastające koszty pracy mobilizują przedsiębiorców do coraz częstszego wykorzystywania robotów AGV. Różnorodne potrzeby i wymagania klientów doprowadziły do powstania skalowalnej, modułowej i rekonfigurowalnej platformy. Została ona stworzona stosownie do minimalnej ingerencji w infrastrukturę kontrahenta, pozwalając na maksymalne ograniczenie czasu wdrożenia.

Typy robotów AGV

  • Pojazd sterowany automatycznie AGV z platformą. Jest używany, jako ładowacz lub układarka, przewozi ładunek na własnej platformie. Przesuwa się wzdłuż ustalonej ścieżki do wybranych punktów. Załadunek / rozładunek platformy odbywa się ręcznie lub automatycznie, sama platforma może być podnoszona lub opuszczana. W celu automatycznego załadunku / rozładunku platforma jest wyposażona w mechanizm w postaci stołu rolkowego i / lub popychacza. Nadaje się do zadań logistyki magazynowej.
  • Pojazd holujący AGV. Działa, jako ciągnik, służący do przemieszczania ciężkich ładunków. Przenosi nieautomatyczne wózki wzdłuż danej ścieżki do punktów załadunku / rozładunku. Rozwiązania dla złożonych i unikalnych zadań klienta. Wszystkie moduły i systemy AGV mogą być instalowane na istniejących urządzeniach przemysłowych w celu ich automatyzacji.

Roboty AGV mogą przenosić duże ładunki na duże odległości. Można zainstalować inne systemy podnoszenia, na przykład chwytaki boczne. Automatyczne wózki z platformami mogą być używane, jako mobilne urządzenia blokujące przedmioty, przemieszczając się z jednego miejsca produkcji do drugiego.

Wózki AGV – zastosowanie

Warianty zastosowania pojazdów sterowanych automatycznie:

  • W logistyce. Do odbioru i dostawy towarów z miejsca rozładunku części do miejsca sortowania lub przechowywania.
  • W branży motoryzacyjnej. AGV wspierają produkcję i służą, jako podstawa dla mobilnej linii montażowej, która może być ponownie zrównoważona i przeniesiona przy minimalnym czasie i kosztach finansowych z gwarancją całkowitego bezpieczeństwa jego pracy.
  • W magazynach – AGV jest głównym nośnikiem towarów z miejsca składowania do miejsca wydania.

Roboty AGV opierają swoją pracę na następujących zasadach

  • Uniwersalność i dostosowanie do potrzeb klienta. Wózek AGV na życzenie klienta może posiada odpowiedni rozmiar, który zapewni optymalne jego wykorzystanie w danym środowisku. Zastosowanie adekwatnych elementów takich jak: podzespoły i osprzęt, daje możliwość dowolnego formowania i modyfikować pojazdu dla potrzeb klienta.
  • Efektywność i skuteczność. Roboty AGV mogą zostać wyposażone w różne napędy, co daje możliwość przemieszczania towarów do 1500 kg przy prędkości 1,5 m/s. Minimalny czas pracy pojazdów wynosi osiem godzin, istnieje możliwość jego zwiększenia nawet do 16 godzin. Wdrożony układ zasilania gwarantuje natychmiastową wymianę akumulatorów.
  • Duży potencjał i skuteczność. Pojazdy sterowane automatycznie produkowane są z surowców najwyższej jakości, pochodzące od solidnych i sprawdzonych producentów. Wózki AGV pracują pod nadzorem autorskiego systemu monitoringu.
  • Bezpieczeństwo na każdym etapie pracy robota AGV. Roboty AGV wyposażone są w specjalne układy monitorujące przestrzeń (2D I 3D) wokół pojazdu, dzięki czemu jego praca jest bezpieczna dla ludzi oraz innych urządzeń w jego pobliżu. Roboty pracują bezkolizyjnie nie stwarzając zagrożenia dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *